Milyen okok vezetnek az immunrendszer gyengüléséhez?

- Gyógyszerek: antibiotikumok, szteroid származékok, fogamzásgátlók, allergia-ellenes készítmények, immunszupresszívek, nyugtatók és altatók fogyasztása. Ezek egy részét közvetlenül vesszük magunkhoz tabletta, injekció formájában, másrészt az állati fehérjével. Köztudott, hogy a vágóállatokat a fertőző betegségek ellen, illetve a remélt nagyobb súlynövekedés érdekében antibiotikumokkal, hormonjellegű készítményekkel is ellátják. Ezek egy része a táplálékláncon keresztül eljut az emberhez.
- Mozgásszegény létforma.
- Táplálkozásunk torzulása (sok állati fehérje és magas szénhidrát tartalmú, félkész és készételek, génmanipulált, vegyszermaradványokat tartalmazó zöldségek fogyasztása. Különösen a candida szempontjából veszélyes – a számára táptalajt jelentő magas cukor tartalmú üdítők és élesztővel, fehér lisztből készült cukrászati termékek fogyasztása.
- Alkohol, kávé, cigaretta és kábítószerek. Ha különböző mértékben is, de megterhelik szervezetünket, fölösleges munkát adnak immunrendszerünknek.
- Az újabb és újabb vírusok, baktériumok és egyéb betegség- okozó paraziták megjelenése. Olyan baktérium- és vírustörzsek bújnak elő, amelyeket már véglegesen felszámoltnak hittünk. Mostanára egyre többről derül ki, hogy csupán visszavonult, felerősödött, rezisztenssé vált az eddig alkalmazott gyógyszerekre és újult erővel támad (TBC, Herpes).
- Környezetszennyezés. Olyan mértéket öltött napjainkra élő vizeink és a levegő szennyezettsége, amelynek betegítő, sok esetben daganatkeltő hatása ma már nem hagyható figyelmen kívül. Ehhez társul a naponta szaporodó vegyszerek száma, amelyek közül jónéhányról csak évek múltán derül ki, mily mértékű teher, vagy neadj’ isten rákkeltő a hatása.
- Lelassult perisztaltika (székrekedés). Kevesen tudják, hogy minden fő étkezés után szükségszerű lenne a tartalmas bélsárürítés. Ezzel szemben vannak, akik két-három naponta, vagy még ritkábban végzik el nagy dolgukat.
- Stressz. Elektroszmog és geopatikus sugárzások. Ezek azok a tényezők, melyek gyengítik szervezetünket, elősegítik az egészséges bélflóra megváltozását, a Candida és egyéb, számunkra veszélyes baktériumok megjelenését, felerősödését.

Mit tegyünk, ha szeretnénk biztosat tudni állapotunkról?

Természetesen a felsorolt tünetek nagy része nemcsak Candida gomba fertőzése által jöhet létre, hanem önálló betegségként is diagnosztizálható. Több tünet-együttes fellépésekor, bizonytalan, meg nem határozható tünetek esetén joggal gyanakodhatunk a Candida gomba kóros felszaporodására. Ilyenkor csak az alapbetegség (Candida) kezelésével juthatunk tartós eredményre. Maga a kezelés csak akkor lehet eredményes és tartós, ha párhuzamosan alkalmazzuk a diétát, méregtelenítünk és gombaellenes készítményeket fogyasztunk. (Ilyenek léteznek ma már természetes formában is.) Regeneráljuk a bélflórát, vastagbélmosást végzünk (Colon hidroterápia) és nőknél a hüvely gondozása (Colpo Clacaner). A kúra befejezéseként vitaminpótlás javasolt. A fent leírtak csupán tájékoztató jellegűek. A kúrát csak orvos vagy képzett természetgyógyász felügyelete mellett végezhetjük! Általános tapasztalat, hogy 1-3 hónap alatt, igen makacs esetekben, pl. allergia, ekcéma, hüvelyfolyás, meddőség esetén is sikerült látványos eredményt elérni.

A tünetmentes állapot elérése nem a kúra befejezését jelenti! Csak személyre szabott terápiával használhatjuk ki a kúrában rejlő maximális lehetőségeket.

Ferenczy László

Filed Under: EgészségÉletmód

Tags: , , , ,

Hozzászólások lehetősége itt nem engedélyezett.